Domaći nogometlider povećao prednost

Bjelica srušio prokletstvo Rujevice: u derbiju kola Dinamo deklasirao Rijeku, nanio joj najteži domaći poraz

10. studenog 2019. - 20:35

U zadnjoj utakmici i derbiju 15. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Dinama deklasirali Rijeku s 5-0 (4-0) i povećali vodstvo na ljestvici. Dinamo je na Rujevici nanio Rijeci najteži domaći poraz ikada u međusobnim dvobojima, a prvak je slavio zahvaljujući sjajnom početku utakmice u kojem su u samo 12 minuta postigli četiri pogotka.

Dinamo je u prvih 26 minuta utakmice zabio četiri gola i još dvaput zatresao okvir vrata. U 10. minuti Moro je s 30-tak metara zatresao gredu, a 14. minuti Dinamo je poveo. Petković je osvojio loptu, dodao do Luke Ivanušeca koji se prošetao kroz obranu Rijeke i "probio" vratara Prskala. U 16. minuti Petković je pogodio vratnicu, a dvije minute kasnije Mislav Oršić na dodavanje Kadziora povećava na 2-0. "Atomski početak" Dinama u prvih 20 minuta...

18. travanj 2024 21:28