Domaći nogometdoigravanje

Dinamo napravio veliki iskorak prema Ligi prvaka: na uzvrat u Norvešku idu s lijepom prednošću

22. kolovoza 2019. - 01:14
dinamo_rosenborg213-210819

Poslije prvih 90 minuta nogometaši Dinama napravili su veliki iskorak prema Ligi prvaka. Prema viđenom u Maksimiru, hrvatski se prvak pokazao moćnijim rivalom i za očekivati je da će za šest dana u Norveškoj obraniti – 2:0.

Već u 7. minuti ''zakuhalo'' se u gostujućem šesnaestercu. Stoper Rosenborga Lundemo prizemljio je Petkovića. Sudac Orsato bio je svega nekoliko metara udaljen od mjesta događaja i odmah je pokazao prema ''kreču''. Za ovu situaciju VAR mu nije bio potreban. Petković je osobno preuzeo odgovornost (unatoč promašenom jedanaestercu u Budimpešti) i rutinirano svladao gostujućeg vratara Hansena.

Rosenborg je nakon Dinamovog vodstva uspostavio terensku ravnotežu, ali je domaća momčad, iz pomalo sretno izvedenog protunapada, postigla i drugi pogodak. Igrala s...

23. travanj 2024 09:07