Sport Domaći nogomet

hnl

Dinamo je autoritativno krenuo u novu sezonu: bez milosti prema nekadašnjoj filijali

hnl

U sadržajnoj utakmici (ali samo tijekom prvog poluvremena) Dinamo je autoritativno krenuo u novu sezonu. Hrvatski se prvak lako obračunao sa skromnom Lokomotivom. Poglavito u prvom dijelu, gostujuća je momčad napravila previše pogrešaka u obrambenoj fazi da bi se mogla ozbiljnije suprotstaviti favoriziranom domaćinu. Uz dva pogotka, Dinamo je zapucao još nekoliko izglednih prilika (čak i kazneni udarac).

U nastavku susreta pao je tonus igre. Kao da su se rivali ''ispuhali'' tijekom prvih 45 minuta. Posebice se ležernost osjećala u akcijama Dinamove momčadi. Gosti međutim indisponiranost ''modrih'' nisu znali iskoristiti. Štoviše, u završnici susreta Petković je potvrdio pobjedu Dinama.

Maksimir

Zagreb – Stadion u Maksimiru. Gledatelja 3.132. Utakmica 1. kola Prve HNL: Dinamo – Lokomotiva 3:0 (2:0). Sudac: Igor Pajač (Zelina) – 6,5.

Strijelci: 1:0 Kadzior (17), 2:0 Oršić (45), 3:0 Petković (85.)

U 12. minuti Hendija je obranio jedanaesterac Hajroviću, a u 39. i Livaković je zaustavio šut Uzunova s 11 metara.

Žuti kartoni: Gojak (Dinamo); Arežina, Kolinger, Petrak, Assane (Lokomotiva).

Najbolji igrač: Damian Kadzior (Dinamo).

Dinamo (4-1-4-1): Livaković (7) – Pinto (5,5), Lešković (6), Perić (6), Leovac (5,5) – Ademi (7) – Hajrović (5,5) (od 80. Marin -), Gojak (6), Kadzior (7), Oršić (7) (od 65. Atiemwen -) – Gavranović (6,5) (od 69. Petković 6,5).

Lokomotiva (4-2-3-1): Hendija (7) – Karačić (5,5), Kolinger (5,5), Datković (5), Marković (5,5) – Petrak (5), Arežina (5) (od 59. Knežević 5,5) – Kastrati (6), Ivanušec (6), Uzuni (5,5) (od 83. Tuci -) – Drožđek (5) (od 65. Assane -).