Domaći nogometnajbolji strijelac Moreno Vušković

Zagrebački Dinamo obranio naslov na solinskom memorijalu: preokrenuli visoko vodstvo poljskog Zaglebieja

Piše PSD
12. prosinca 2018. - 19:36
6T7A3209 (Kopiraj).JPG

Zagrebački Dinamo osvajač je 2. Memorijalnog turnira Petar Kalinić-Klija što se u organizaciji NK Solina, od petka do nedjelja igrao u Solinu, Vranjicu i Mravincima. Zagrepčani su u finalu s 3:2 svladali poljsko Zaglebie i tako obranili prvo mjesto što su ga osvojili i u prvom izdanju turnira.

Poljaci su bolje otvorili finale, poveli s 2:0 golovima Smykowskog i Dzideka, ali Dinamo je okrenuo utakmicu i preko Rozića i Šaranića do poluvremena poravnao, a u 58. minuti gol, koji je odredio pobjednika postigao je Vinko Rozić. U utakmici za 3. mjesto Solin je svladao Domžale iz Slovenije s 4:2, a u dvoboju za 5. mjesto Hajduk je s 5:2 bio bolji od Vojvodine iz Novog Sada.

Najbolji igrač turnira je Bartosz Zynek iz Zaglebia, najbolji vratar je Mislav Zadro iz Dinama, a prvi strijelac ...

16. travanj 2024 21:09