Domaći nogometeuropski nogomet

Dobili smo novu 'devetku': Splićanin pogotkom odveo odveo AEK u doigravanje za Ligu prvaka

15. kolovoza 2018. - 01:22
2018-08-14T183121Z_1275379593_RC1485CE6110_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-AEK-CEL.JPG

Hrvatski napadač Marko Livaja bio je strijelac pogotka za AEK u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Celtica u uzvratnom susretu 3. pretkola nogometne Lige prvaka kojom je grčki sastav izborio plasman u posljednje, 4. pretkolo.

Livaja je pogodio za 2-0 u 50. minuti udarcem glavom s pet metara, a na terenu je proveo svih 90 minuta.

Inače, AEK je poveo golom Gala u 6. minuti, a na konačnih 2-1 smanjio je Sinclair u 78.

Kako je prva utakmica u Glasgowu završila rezultatom 1-1, AEK je prošao dalje s ukupnih 3-2.

U posljednjem, 4. pretkolu AEK će igrati protiv mađarskog Vidija koji je u uzvratnom susretu na svom terenu protiv švedskog Malmoa odigrao 0-0 i tako prošao dalje zbog pogotka u gostima jer je prva utakmica u Švedskoj okončana rezultatom 1-1.