Domaći nogometcrveni presudio

Bočkaj vedrio, Kleinheisler zamračio: Rijeka velikim preokretom eliminirala Osijek i u Šibeniku će braniti naslov pobjednika Kupa

31. svibnja 2020. - 22:23

Branitelji naslova pobjednika Hrvatskog nogometnog kupa, igrači Rijeke plasirali su se u finale ovosezonskog izdanja tog natjecanja zahvaljujući 3-2 (0-1) domaćoj pobjedi protiv Osijeka u polufinalu do koje su stigli nakon velikog preokreta.

Osijek je manje od pola sata prije kraja utakmice vodio sa 2-0 golovima Bočkaja (16, 48), no Rijeka je s igračem više na travnjaku i uz obilatu pomoć suca Pajača uspjela ostvariti preokret pogocima Murića (66), Čolaka (73-11m) i Yatekea (86).

U prvom poluvremenu Osijek je bio bolja momčad na travnjaku, a tu svoju bolju igru okrunio je i golom Bočkaja u 16. minuti. Silva se izborio za loptu na sredini igrališta, pobjegao na desno krilo s kojega je poslao odličnu prizemnu loptu na koju je na drugoj vratnici natrčao Bočkaj i s pet metara svlada...

18. travanj 2024 05:07