Sport Dalmacija u balunu

Idemo dalje

S pola snage preko Papuka: hat-trick Drage Gabrića na Borovištu

Idemo dalje

Zagora je s pola snage pobijedila trećeligaša iz Orahovice te se zasluženo plasirala u 1. kolo Kupa Hrvatske. Papuk je bio borben suparnik, no Zagora je kroz cijeli tijek bila znatno bolji suparnik i postigla pet zgoditaka. Već u 16. minuti stoper Ćaleta skrenuo je loptu u mrežu gostiju, da bi dvije minute poslije nakon brze kontre preko Jurišića Petranić povisio vodstvo na 2:0. Potom je na scenu stupio Drago Gabrić, postigao dva lijepa pogotka, a pri kraju utakmice još jedan, svoj treći, a gosti su postigli počasni gol preko Rupčića deset minuta prije kraja.

Borovište

Zagora - Papuk 5:1 (4:0)

Unešić - Igralište Borovište. Gledatelja 500. Sudac: Jakov Titlić (Hrvace) - 7.

Strijelci: 1:0 Ćaleta (16), 2:0 Petranić (18), 3:0 Gabrić (26), 4:0 Gabrić (43), 5:0 Gabrić (75), 5:1 Rupčić (77).

Najbolji igrač: Drago Gabrić (Zagora).

Zagora: Đaković (7), Stojak (6,5), Barada (6,5), Pezo (7), Ćaleta (7)(od 58. Galić 6,5), Božina (7), F. Bitunjac (7), Petranić (7)(od 65. B. Bitunjac -), Sablić (6,5)(od 58. Rodić 6,5), Gabrić (8,5), Jurišić (8).

Papuk: Mehmedi (5,5), Rukavina (5,5)(od 55. Zebec 6), Šantić (5,5), Mamić (5,5), S. Čavić (6), Bušljeta (5,5), Podboj (5,5)(od 61. Knežević 5,5), Špoljarić (-)(od 36. Rupčić 6), Ninčević (5,5), Vukomanović (6), M. Čavić (6).