Ostalodupla kruna

Nogometašice Splita ispisale povijest: 'Cure su za ovo živjele i napokon se njihov trud isplatio'

9. lipnja 2019. - 21:21

Na stadionu trećeligaša Zagorca u Krapini nogometašice Splita ispisale su povijest svog kluba jer su prvi put osvojile duplu krunu! Tjedan dana nakon što su postale prvakinje Hrvatske, u srcu Hrvatskog zagorja uzele su i Kup porazivši u finalu glavnog rivala Osijek s minimalnih 1:0.

Iako su gotovo sat vremena imale igračicu više, Splićanke su do pogotka vrijednog trofeja stigle tek deset minuta prije kraja i to iz kornera. Izvela ga je Iva Bukač, lopta je preletjela sve igračice i završila u mreži na drugoj vratnici. Na prvu se činilo kako nitko nije dirao loptu, no ipak ju je baš pred gol-linijom okrznula Matea Bošnjak.

Bio je to vrhunac uzbuđenja u drugom poluvremenu, za razliku od prvog u kojem nismo vidjeli baš ništa. Sparno vrijeme očito je uspavalo obje ekipe jer u pr...

23. travanj 2024 10:30