Tinejdžerima zlata u taekvondou, Zenoorin nadomak prve medalje za izbjeglice

25. srpnja 2021. - 19:30

Amerikanka Anastasija Zolotic i Uzbekistanac Ulugbek Rašitov osvojili su u nedjelju naslove olimpijskih pobjednika u taekvondou u kategorijama do 57kg, odnosno 68kg na OI u Tokiju.

Mlada, 18-godišnja Zolotic je do zlata stigla 25-17 pobjedom protiv Ruuskinje Tatjane Minine u finalu. Brončana odličja osvojile su Tajvanka Chia-Ling Lo i Turkinja Hatice Kubra Ilgun.

Vrlo blizu osvajanja prve medalje za reprezentaciju izbjeglica bila je Kimia Alizadeh Zenoorin. Ona je stigla do polufinala u kojem je izgubila od Minine sa 3-10, da bi u dvoboju za broncu bolja bila Ilgun sa 8-6.

I u muškoj kategoriji u nedjelju je slavio mladi borac, 19-godišnji Rašitov koji je u finalu sa 34-29 nadvisio svjetskog prvaka Britanca Bradlyja Sindena, a bronce su osvojili Kinez Zhao Shuai i Turčin Hakan Recber.

19. travanj 2024 22:52