Dobra najava na startu: mladi Matija Relić u svom debitantskom nastupu u katama nastup okončao u četvrtfinalu

19. svibnja 2021. - 15:34

Sedamnaestogodišnji hrvatski karatist Matija Relić je u premijernom nastupu na Europskom prvenstvu u karateu, koje se od 19. do 23 svibnja održava u Poreču, ostvario odličan rezultat stigavši u srijedu u natjecanju u pojedinačnim katama do četvrtfinala.

U prvoj kvalifikacijskoj skupini osvojio je treće mjesto iza predstavnika Švicarske i Azerbajdžana, osvojivši 23.32 boda. U drugom kolu 23.06 bodova bilo je dovoljno za mladog natjecatelja KK Virovitica kako bi se probio u četvrtfinalnu skupinu. Zaustavljen je u nastupu za polufinale, osvojivši 4. mjesto s 23.32 boda.

"Za mene je ovo super rezultat, nadam se da ću u budućnosti biti još bolji", u vedrom tonu istaknuo je Matija Relić.

Bilo je mnoštvo razloga za zadovoljstvo i za izbornicu Marijanu Kiuk, koja je istaknula ka...

19. travanj 2024 19:01