Ostalobizaran propust

Jedni od favorita za prvo mjesto diskvalificirani prije početka utrke: greškom prijavili bacača kugle za štafetu

12. kolovoza 2019. - 18:49

Muška štafeta 4 x 400 m na bizaran je način izgubila pravo nastupa u posljednjoj disciplini nedjeljnog programa na Ekipnom prvenstvu Europe u atletici u poljskom Bydgoszczu, a razlog je pogrešna prijava natjecatelja - umjesto sprintera Rabaha Yousifa bio je prijavljen rezervni bacač kugle Youcef Zatat, koji nije ni doputovao u Poljsku.

Sportski direktor Britanskog atletskog saveza Neil Black izjavio je za BBC da se dogodila "tehnička pogreška".

"To je razočaravajuće, posebno za natjecatelje. Dogodila se pogreška kod nominacije, koju istražujemo", rekao je Black.

Reprezentacija Velike Britanije je tako ostala bez ijednog boda, iako je imala štafetu koja se mogla boriti za prvo mjesto. Istina, ni 12 bodova, koliko je na kraju osvojila pobjednička štafeta Italije, ne bi donijelo pr...

19. travanj 2024 09:43