OstaloKraljica sportova

Treći brat Ingebrigtsen osvojio europski naslov na 1500 metara: blizanci Borlee osvjili srebro i broncu na 400 metara

11. kolovoza 2018. - 01:41
2018-08-10T192806Z_1855843058_UP1EE8A1I2TGD_RTRMADP_3_EUROPEAN-CHAMPIONSHIPS-ATHLETICS.JPG

Petog dana natjecanja na Europskom atletskom prvenstvu u Berlinu podijeljeno je devet kompleta medalja, a zanimljivo je kako niti jedna zemlja nije osvojila više od jednog zlata.

Hrvatska atletičarka Ana Šimić (28) zauzela je 10. mjesto u finalu skoka uvis s preskočenih 1.87 metara. Šimić nije uspjela ponoviti uspjeh otprije četiri godine iz Zuricha kada je osvojila brončano odličje na EP. Dobro je krenula u natjecanje preskočivši iz prvog pokušaja letvicu na 1.82m i 1.87m, no potom je tri puta rušila na 1.91m i tako okončala natjecanje.

Zlato je osvojila uvjerljivo najbolja visašica svijeta posljednjih godina, Ruskinja Marija Lasickene (25) sa 2.00m, istu visinu preskočila je i srebrna Bugarka Mirela Demireva (28), no Lasickene je letvicu svladala iz drugog, a Demireva iz ...

19. travanj 2024 10:22