Marin Premeru osvojio drugu medalju na juniorskom SP-u

9. srpnja 2008. - 23:06

Hrvatski atletičar 17-godišnji Marin Premeru osvojio je drugu medalju na Svjetskom juniorskom prvenstvu, koje se održava u poljskom Bydgoszczu.

Nakon što je u utorak osvojio treće mjesto u bacanju kugle, danas je osvojio drugo mjesto u bacanju diska.

Premeu je ostvario rezultat 61.85 bacivši disk 15 centimetara kraće od pobjednika Nijemca Gordona Wolfa.

Premeru je u kvalifikacijama također imao drugi rezultat (62.02), samo je Ukrajinac Mikita Nesterenko imao bolji rezultat (70.13). Nesterenko je u finalu posve podbacio i na koncu je bio treći s rezultatom 61.01.

U jutrašnjim kvalifikacijama 17-godišnji Stipe Žunić nije se uspio plasirati u finale koplja. Završio je na 18. mjestu sa hicem od 62.44 metra.

Da je bio na razini svog osobnog rekorda (69.53 m), kojeg je ostvario ove...

18. travanj 2024 20:45