
Splitski HSLS negodovao je zbog tretmana gradskih vlasti pema povijesnim znamenitostima i kulturnom dobru. Ukazali su na primjer grada Šibenika koji, prema njihovim riječima, doživljava istinsku renesansu, a postaje i sve atraktivnija filmska destinacija.
- Šibenčani tako godinama grade poziciju kulturnog i umjetničkog središta u koje se dolazi zbog koncerata, povijesti ili edukacije.
U samo 10 godina i za čak 100 milijuna kuna Šibenik je u potpunosti obnovio sve tri kopnene tvrđave i pozicionirao se kao grad koji ulaže u drukčiji vid turizma. Tvrđava Sv. Mihovila je glavna gradska pozornica, Barone kao glavni vidikovac, a upravo dovršena Tvrđava sv. Ivana znanstveni kampus. Eto tako izgleda renesansa! - naglasili su iz HSLS-a.
No, to nije sve. Najavili su kako Šibenik sada ide ambiciozno po novih 100 milijuna kuna i kompletnu obnovu tvrđave sv. Nikola.
- Što za to vrijeme radi Split? Da ne spominjemo uopće Dioklecijanovu palaču i u kakvom je stanju, tu su još totalno zapostavljena tvrđava Gripe u centru Splita, te zaboravljena utvrda Kamen. Mrtvi kapitali!
Još od 2016-te i Baldasara, splitski HSLS apelira na obnovu i apliciranje na europske fondove, ali nitko ništa ne radi po tom pitanju. Čak ni ova gradska vlast koja je u svom predizbornom programu stiljivo spomenula "rekonstrukciju tvrđave Gripe". U gotovo godinu i pol dana, niti jednom riječju nije spomenuta, a kamoli da se krenulo s nekom pripremom projekta...
Možda bi zaista najbolje bilo da Split svoje tvrđave pokloni Šibeniku. Oni bi znali što će s njima - poentirali su splitski liberali.