SplitDRŽAVNO PRVENSTVO

Odbojkašice splitskog ‘Nazora‘ osvojile zlatnu medalju: ‘Na početku finalne utakmice smo bile malo zbunjene, ali uspjeli smo ono što mogu samo velike ekipe - preokrenuti rezultat‘

Piše Split SD
17. svibnja 2022. - 17:55

Na Državnom prvenstvu školskih sportskih društva RH u odbojci održanom od 10. do 12. svibnja u Poreču, učenice splitske V. gimnazije Vladimira Nazora osvojile su zlatnu medalju.

Natjecanje je organizirao Hrvatski školski sportski savez (HŠSS), a natjecale su se 24 ženske i 24 muške ekipe iz 12 županija koje su svoje pravo sudjelovanja ostvarile osvojivši prva dva mjesta na Regionalnim županijskim natjecanjima.

U konkurenciji djevojaka drugo mjesto osvojila je Športska gimnazija Zagreb (ŠPOGI), a bronca je otišla u I. gimnaziju Osijek.

Za Nazor su igrale Ana Burilović, Kate Lijić, Tia Kovčo, Marija Tabak, Lucijana Terze, Ana Mateljan, Roza Draganić-Strgačić, Lucija Matijaš, Renea Zubanović, Vana Tangar, Gabrijela Novačić, Lea Vitaić, Tea Jović i Ivona Manda...

19. travanj 2024 16:51