OstaloJedrenje

Veliki uspjeh za šibenski "Val": Roko Copić juniorski prvak Hrvatske

29. listopada 2018. - 14:15

Veliki uspjeh ostvarili su jedriličari šibenskog "Vala" na Prvenstvu Hrvatske za juniore kojeg je minulog vikenda organizirao JK Omiš. Naime, 17- godišnji šibenski jedriličar Roko Copić postao je juniorski prvak Hrvatske u klasi Laser Radial.

Copić je naslov osvojio u konkurenciji 18 svojih kolegica i kolega, a u generalnom plasmanu je bio drugi. Na prvom mjestu je bio najstariji jedriličar na regati, Mario Novak iz JK Split, koji je šest godina stariji od Copića.

Osim Copića, u ovoj kategoriji su od članova JK "Val" jedrili još Marko Smolić, koji je regatu završio na šestom mjestu i Juraj Radačić koji je na kraju bio dvanaesti.

Šibenski JK "Val" imao je predstavnike i u Laseru 4.7. To su bili Vice Jušić koji je završio 12., zatim Katja Frua koja je bila 37., te Mateo Badžim i Jakov Paškov, koji su završili 49. i 54. od 57 natjecatelja.

18. travanj 2024 17:44