OstaloŽapci bolji ‘za dlaku‘

Solaris poražen u Crnici od Mladosti, o putniku u Ligu prvaka iduće godine odlučivat će majstorica u Zagrebu

Piše Krešimir Gulin
13. svibnja 2022. - 20:58

Tek majstorica koja je na rasporedu u srijedu na bazenu na Savi odlučit će tko će u kvalifikacije za Ligu prvaka- Solaris ili Mladost? Šibenčani su propustili prigodu na svom bazenu u Crnici potvrditi pobjedu (10:8) koju su ostvarili u prvoj utakmici.

U revanšu su Žapci bili bolji 'za dlaku', ili za ono nešto malo više iskustva koje imaju u igranju ovako važnih utakmica te izborili treću utakmicu koja će 'parati gaće'.

Osim uvodnih minuta koje su pripale gostima (0:2) i (1:3) bila je to veoma izjednačena utakmica. Solaris je već do velikog odmora izjednačio na (5:5), a početkom treće četvrtine golom Krekovića došao i do prvog vodstva (6:5).

Vjerojatno bi Sunčani imali i veću prednost da Mladost na vratima nije imala silno raspoloženog Jurlinu koji je u konačnici skupio velikih 17 obrana. Baš u trećoj četvrtini Jurlina je obranio i peterac Goreti te zaustavio Šibenčane kada su imali napad i s dvojicom igrača više.

U posljednje dvije minute Mladost je ušla s prednošću (10:8). No, nakon kontre je Solaris izborio peterac kojeg je realizirao Penava i ušlo se u dramatičnu završnicu.

Imao je Solaris u zadnjoj minuti i napad za izjednačenje koje bi dovelo do raspucavanja peteraca, no Pelicarić nije realizirao 'igrača više'. Zadnjih 30-ak sekundi Mladost je rutinirano sačuvala loptu.

Nikolina Vuković Stipaničev/Cropix

Solaris- Mladost 9:10 (3:3,2:2,2:3,2:2)

ŠIBENIK- Bazen u Crnici. Gledatelja 300. Suci: Nenad Periš i Robert Tiozzo.

Solaris: M. Šparada (9 obrana), Malenica, Erak, Sirovec, Kovalenko, Goreta (2), Kreković (2), Pelicarić, Penava (2), Bulat (1), Koprčina (2), T. Šparada, L. Štrkalj, Čondić- Kadmenović.

Mladost: Jurlina (17 obrana), Samardžić, Obuljen, Biljaka, Lazić (2), Dašić (2), Vrbnjak (1), Rakovac (2), Bušić, Bajić (1), Fabris (1), Škiljić, Ćosić, Herceg (1).

Igrač više: Solaris 5/14; Mladost 4/6.

Peterci: Solaris 1/2; Mladost -

24. travanj 2024 04:41