OstaloDrugi poraz ‘sunčanih‘

Ništa od čuda u Gružu: Favorizirani Jug rutinski pobijedio Solaris

21. listopada 2020. - 20:50

Rezultatski, bilo je zanimljivo samo u prvoj četvrtini, koju je otvorio pogotkom topnik prvaka, Loren Fatović. Solaris je u prvoj utakmici u Gružu u novoj sezoni vodio s 2:1, te nakon što je domaćin s tri pogotka u nizu poveo sa 4:2, izjednačio je na 4:4. Ali, nakon četiri pogotka u nizu s kojima je Jug Adriatic osiguranje otvorio drugu četvrtinu, rezultatske neizvjesnosti više nije bilo...

- Vidjela se razlika u kvaliteti, ali i u ovakvim utakmicama možemo puno toga naučiti, pogotovo naši mlađi igrači - istaknuo je Vjeko Kobešćak, trener Jug Adriatic osiguranja.

Konačnih osam razlike je najveća prednost domaćina, koju je prvi put imao sredinom treće četvrtine kad je Paulo Obradović pogodio s igračem više za 14:6.

Braća Vukojević, Antonio i Ivan, prvi put su skupa zaigrali u kapici prve momčadi Jug Adriatic osiguranja. U kapici Solarisa  protiv svojih je igrao Dubrovčanin Luka Stahor.

Jug Adriatic osiguranje – Solaris 17:9

DUBROVNIK Bazen u Gružu. Gledatelja 150. Suci: Leo Kuzmanić i Branko Banovac, delegat: Mlađan Prvan (svi iz Splita).

JUG ADRIATIC OSIGURANJE: Popadić (6 obrana), Obert, Fatović (2), Lončar (2), I. Vukojević (2), Garcia (1), Radić, Merkulov (1), Papanastasiou (5), Žuvela (1), Benić (1), Obradović (1), A. Vukojević (12 obrana), Zvono (1). Trener: Vjeko Kobešćak.

SOLARIS: Jukić (8 obrana), Malenica, Erak, N. Štrkalj (2), Kovalenko, Herceg (2), Kreković, Pelicarić (1), Vrcić, Bulat (1), Koprčina (2), Stahor (1), L. Štrkalj, Brajković. Trener: Jure Marelja.

Igrač više: Jug AO 8/6, Solaris 9/6

Peterci: Jug AO 2/2, Solaris -

Četvrtine: 4:4, 6:1, 4:2, 3:2

16. travanj 2024 23:14