NogometTRI GOLA U MREŽI

Jakoliš briljantnom partijom odveo svoj Šibenik do nove pobjede, Narančasti razbili Istru na Šubićevcu

Piše Krešimir Gulin
28. kolovoza 2021. - 23:03

Šibeniku stvarno dobro ide na novom hibridnom travnjaku na Šubićevcu. U premijeri su zabili šest komada Hrvatskom drogovoljcu, a onda su u drugoj ovosezonskoj utakmici na domaćem terenu s tri gola u mreži ispratili Istru u Pulu.

Ostvarila se tako želja španjolskog trenera Maria Rosasa da Šibenik na Šubićevcu bude snažan i osvaja bodove.

Doduše, Istra se bolje snašla na samom početku utakmice i malo i uz pomoć bure stvorila pritisak pred golom Rogića. Imali su Puljani i zicer u 5. minuti, no Rus Serdervo je promašio vrata s pet metara.

No, vrlo brzo su Šibenčani pohvatali konce igre a na katedru je stao Marin Jakoliš, najbolji igrač Narančastih ove sezone.

Najprije je u 17. minuti napravio slalom kroz obranu Istre i asistirao Deliću koji je reagirao baš golgeterski, okrenuo svog čuvara i špicom svladao Lučića. Bio je to treći gol u tri utakmice bivšeg hajdukovca.

Pet minuta kasnije Marinu Jakolišu je dojadilo asistirati, pa je uzeo stvar u svoje ruke, šutnuo s 18 metara i matirao vratara Istre koji je imao loptu na ruci.

Furioznih 15 minuta Šibenika završio je svojim drugim pogotkom Marin Jakoliš. Lavovski dio posla na sredini terena odradio je kapetan Ćurić, po desnom krilu se sjurio Sahiti i odigrao povratnu za Jakoliša koji šalje Lučića i treći put po loptu u mrežu.

Nije se Šibenik zadovoljio visokim vodstvom, već je i nakon izlaska iz svlačionice nastavio prijetiti. U 50. minuti Marin Jakoliš je uposlio Delića, no vratnica je spasila Lučića.

Jakoliš je u matnu poziciju gurnuo i iskusnog Bačelića- Grgića u 65. minuti, ali rezultat se nije mijenjao.

Kad nije uspio Šibenik definitvno riješiti pitanje pobjednika, uspjela je Istra zakomplicirati stvari.  Projurio je Bande po lijevoj strani šibenske obrane i u srcu kaznenog prostora pronašao Belju, koji je ugurao loput preko gol crte.

Ipak, bio je to samo počasni gol Istre koja nije prekinula crnu statistiku koja govori da nikada nisu pobijedili u Šibeniku u HNL-u.

Šibenik- Istra 1961 3:1 (3:0)

ŠIBENIK- Stadion na Šubićevcu. Gledatelja 501. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb) -6.. Strijelci: 1:0 Delić (17.), 2:0 M. Jakoliš (22.), 3:0 M. Jakoliš (32.), 3:1 Beljo (74.). Najbolji igrač: Marin Jakoliš (Šibenik).

Šibenik (4-2-3-1): Rogić (6,5)- A. Jakoliš (6,5), Grdić (7), Batarelo (7), Mina (6)- Ćurić (7), Rak (6,5)- Sahiti (7) (od 57. Bačelić- Grgić 6), A. Marin (7) (od 88. Benić -), M. Jakoliš (8,5) (od 88. Bailone -)- Delić (7,5) (od 77. Bedoya -).

Istra 1961 (4-2-3-1): Lučić (5)- Navarro (5), Galilea (5), Joao Silva (5), L. Marin (5) (od 46. Daničić 5,5)- Perera (5), Mlinar (5,5) (od 74. Burton -)- Serderov (5,5) (od 74. Lisica -), Mahmoud (5), Bande (6) - Beljo (6) (od 88. Mišković -).

25. travanj 2024 19:35