Košarkarat tricama

Zadar lako pobjedio Šibenku, trojac Freeman, Širko i Miković nisu imali snage za iznenađenje u Višnjiku

Piše Dražen Žura/Zadarski.hr
23. travnja 2021. - 11:14

Zadar je sinoć na Višnjiku pobjedio Šibenku u susretu u kojem obrane nisu bile na visini zadatka. Konačan rezultat bio je 98:83, a Narančasti su se dobro držali u prvom poluvremenu te su na odmor otišli su minusom od samo dva koša.

U nastavku dogodila se druga nesportska pogreška Cartera, Amerikanca u redovima Zadra, pa je morao prisilno u svlačionicu, ta je činjenica "pogurala" Zadrane koji su jako brzo otišli na 68:50, pa se činilo kako je već tada priča o dvoboju završila.

Međutim, Šibenčani su iskazali žilavost, uspjeli su prepoloviti prednost domaćina, opet je slušao šut za tri poena. Ali, čim je Zadar podigao razinu obrane opet su gosti zapeli, k tomu nanovo ih je "tricama" posve razbio Jordano( ukupno 5), tako da se u konačnom zbroju u tom segmentu pokazao uspješnijim( 15-13).

Nikako se ne smije zaboraviti kako se i Širko svojem bivšem klubu "odužio" s pet "trica", Bašić ga je pratio s četiri.