KošarkaHladan tuš

Stao pobjednički niz Šibenke: Šarinov Furnir nanio prvi poraz Narančastima na Baldekinu ove sezone

Piše Krešimir Gulin
28. siječnja 2023. - 19:50

Tko će kome nego svoj svome!? Tu staru izreku na svojoj koži osjetili su košarkaši Šibenke. Jer, Šibenčanin Jeronimo Šarin sa svojim Furnirom nanio je Narančastima prvi poraz na Baldekinu ove sezone u HT Premijer ligi.

Šibenka je odigrala baš lošu prvu četvrtinu, posebice napadački. Narančasti su traljavo ušli i u drugu dionicu utakmice, međutim onda se probudio Amerikanac Kakar te s dvije trice i još nekoliko atraktivnih poteza odvo domaćine do vodstva (24:22).

Ali, kratko je trajao period dobre igre Milačićeve momčadi, jer Kakar nije imao niti jednog raspoloženog suigrača. S druge strane, ‘probudio‘ se vrlo dobri Furnirov Amerikanac Hollingswort, koji je vezao dvije trice, pa gosti imaju ugodnih plus devet (35:26).

U drugom poluvremenu, Šibenka je konačno dobila širinu u napadu. Osim Kakara, počeli su pogađati i Brocić, Jambrović, Skorić te Pleadin čijom je tricom domaćin izjednačio (54:54) pred kraj treće četvrtine.

Napravila je Šibenka i seriju (10:0) u režiji Brocića i Pleadina za vodstvo (70:65). Međutim, kad god bi bilo gusto, Šarin je iz rukava vadio svog asa Hollingswortha, koji je ponovno digao Furnir iznad vode.

Ipak, u završnici ključnu tricu pogodio je iskusni Savić za (75:70) Furnira. U toj akciji puno nezadovoljstva trenera domaćih Milačića izazvala je jedna odluka suca Bajramovića koji mu je zbog protesta udijelio i tehničku grešku. Inače, sudačka trojka na čelu sa Zadranima Vulićem i Hordovom bila je nedorastao akter lijepoj košarkaškoj priredbi.

Šibenka- Furnir 70:78 (10:17, 19:20, 25:19, 16:22)

ŠIBENIK- Dvorana na Baldekinu. Gledatelja 600. Suci: Martin Vulić, Roko Hordov i Denis Bajramović.

Šibenka: Skorić (9), Kakar (16), Klarin, Pleadin (15), Howard, Brocić (9), Antić, Jambrović (14), Šarić, Škugor, Paić (7).

Furnir: Kuzmanović (3), Hollingsworth (26), Vidović (7), Kalajžić, Savić (8), Bjelanović (7), Bošnjak (16), Karahodžić (7), Paponja, Kos (4).

25. travanj 2024 18:59