Košarkačetiri od četiri

Šibenka uvjerljivo slavila na ‘vrućem‘ terenu: momčad trenera Milačića jedina neporažena u ligi

Piše Krešimir Gulin
29. listopada 2022. - 19:45

Košarkaši Šibenke i nakon ‘vrućeg‘ gostovanja u Sinju ostali su jedna neporažena momčad u HT Prmijer ligi. Ili, da budemo precizniji, trebalo je to biti teško gostovanje za Narančaste, međutim momčad trenera Damira Milačića od početka se postavila kao dominantan suparnik i uvjerljivo došla do četvrte uzastopne pobjede u domaćem prvenstvu.

Sjajan je bio ulazak Šibenke u utakmicu. Već nakon tri minute gosti su imali (9:0). Rezultat na semaforu stalno je rastao na strani Narančastih, u prvoj četvrtini najviše je bilo plus 21, nakon što su koš Sinjana tricama zasuli Pleadin i Klarin.

Mladi playmaker Klarin zabio je i na početku druge četvrtine za Šibenkinih maksimalnih 22 razlike (30:8). Razbudili su se tada Sinjani, točnije njihov centar Imran Polutak. Strahovali su Šibenčani od Amerikanca Brocka, koji je u prvih 20 minuta ostao bez koša. Ali, Milačićeva ekipa nije mogla riješiti centra iz BiH koji im je do odmora stavio 18 poena i spustio Alkar na podnošljivih minus 14 (32:46).

Sigurno su Sinjani planirali odmah na početku nastavka još smanjiti vodstvo Šibenke, međutim gosti su napravili seriju (7:0) i primirili domaćine.

Sve je sjajno izgedalo za Narančaste kada je tricu zabio Skorić za plus 20 (59:39). No, trener Alkara Luka Bujas postavio je zonsku obranu na koju se Šibenčani nisu baš najbolje snašli, jer su zabili samo sedam koševa u šest minuta pa se u zadnju četvrtinu ušlo rezultatom (66:50) koji je davao kakvu- takvu nadu Sinjanima u preokret.

Ali, svaku nadu i najoptimističnijim navijačima Alkara tricama su ugasili Pleadin i Paić,pa je Šibenka na vrijeme osigurala mirnu završnicu.

Alkar- Šibenka 63:86 (8:28, 24:18, 18:20, 13:20)

SINJ- Gradska športska dvorana ‘Ivan Glavan- Ićo‘. Gledatelja 400. Suci: Josip Radojković, Marko Mustapić, Mateo Pavičić.

Alkar: Zukanović (2), Vojedilov, Putnik (3), Polutak (28), Kovač (12), Svalina (8), Tomašević (2), Vučić, Jukić, Brock, Lisica (8).

Šibenka: Skorić (10), Bobek, Klarin (9), Pleadin (16), Gulin (2), Howard (2), Brocić (7), Antić (4), Jambrović (13), Šarić, Škugor, Paić (23).

20. travanj 2024 01:54