Sport Dalmacija u balunu

priopćenje

Ante Aračić: Ovo je nešto najpodlije što sam doživio

priopćenje
Trećeligaška utakmica između Croatije i Hrvaca odigrana ovog utorka dobila je i četvrto poluvrijeme. Podsjetimo, utakmica je završila 3:2 u korist Zmijavčana, no dvoboj je zasjenila vijest da je igrač domaćih Ante Aračić isključen iz kluba zbog udaranja igrača Hrvaca Ivana Mamuta. To je, dakle, bilo treće poluvrijeme, a u četvrtom je reagirao i sam Aračić. U priopćenju koje nam je poslao kaže:

“Moja suspenzija i nije toliko važna jer već dvije godine igram za veterane Imotskog i paralelno za Croatiju. Ne shvaćam razlog mog medijskog linča i scenarija kakvog se ne bi postidio ni najbolji režiser kriminalističkih filmova. Riječ je o sljedećem. Na utakmici protiv Hrvaca u 85. minuti dogodilo se nešto što je mene okarakteriziralo i zaključilo moju karijeru na ružan način (nikad nisam dobio crveni karton na utakmici).

Tvrdim da se nije dogodilo ništa osim obostranog naguravanja s protivničkim igračem koje nije sankcionirano ni od strane suca ni od strane delegata niti je izazvalo ikakvu reakciju gostiju! Nakon utakmice zajedno s ekipom slavio sam pobjedu na zajedničkoj večeri ne znajući što mi spremaju! Sutradan ujutro dok sam čitao dnevne novine saznao sam za moju suspenziju.

Količinom izrečenih laži ljudi s kojima se družim na jutarnjim kavama, a oni su ujedno nogometni djelatnici u mom klubu, nešto je najpodlije i najpokvarenije što sam doživio, ne samo u nogometnom nego i u privatnom životu. Ti isti ljudi mi ni dan-danas nisu dali nikakvo objašnjenje, a priredili su mi “oproštajnu utakmicu” koju nije zaslužio ni jedan igrač.

Ovo je sve scenarij ljudi koji dobivaju neke poene njima samo znane i važne, a ujedno utječu na sudbine mladih ljudi (nogometaša) i istinskih zaljubljenika u sport!”