StoryEditorOCM

FOTO Deset tisuća ljudi na Poljudu pjevalo klapske pjesme

Piše PSD.
13. rujna 2010. - 01:21
Peto izdanje klapskog spektakla „Ne damo te pismo naša“ okupilo je na Poljudu desetak tisuća ljudi, a mnogobrojna publika svojim je dolaskom, ali i pjesmom i pljeskom pokazala kako joj je itekako stalo do očuvanja klapske pjesme kao vrijedne kulturne baštine.

Večer je počela porukom skladatelja i pjesnika Ljube Stipišića Delmate „Ej, čovječe“, dok je čast da pjesmom otvori koncert pripala KUD-u „Filip Dević“ koji u studenome ove godine slavi 60. rođendan.

Mješovita klapa „Filip Dević“ koja, kako je kazala voditeljica Anja Šovagović “već 34 godine oplemenjuje život Splita“ izvela je pjesme „Ta divna splitska noć“ i „Marice dušo, Marice srce“.

Uslijedio je nastup Dalmatinaca iz Zagreba - klape Grdelin koja je otpjevala „Vrati se mili ćale“ i...
Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
09. lipanj 2026 12:10