Došao je i taj crni dan za splitsku filmsku kulturu. Danas, srijeda 2. prosinca 2015., zadnji je dan za splitsko kino "Central". Besplatne projekcije "Malog Princa" u 16.30 sati, "Igre gladi: Šojka rugalica 2. dio" u 18.30 i "Most špijuna" u 21 sat kao mali znak pažnje filmofilima za sedamdesetak godina vjernosti, i to je to. Poslije toga gotovo. Nema više. Kino se zatvara. Svršetak. "The End".
Projektor će se ugasiti. Platno će se skinuti. Stolice odnijeti. Tuga s juga. Dvorana koja je desetljećima prikazivala udarne filmove, ugošćavala razne svečane premijere i otvaranje najdugovječnijeg međunarodnog filmskog festivala u Hrvatskoj (STFF) odlazi u povijest. Još jedna splitska u vlasništvu poduzeća "Ekran" nakon "Marjana" i "Tesle".

Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....