VaterpoloMLAĐE JUNIORSKO PH (Ž)

Jugašice potopile Mladostašice, bilo je u jednom trenutku i šest pogodaka viška, te im se smiješi pobjedničko postolje!

27. siječnja 2023. - 23:47

Jugašice su ostvarile pobjedu protiv Mladostašica. Čistu k’o suza u vodi splitskog Poljuda. Po svemu sudeći vrijednu pobjedničkog postolja. Smiješi se nova medalja s državnog prvenstva za mlađe uzraste dubrovačkog kluba, a još kad se zna kako je u sastavu mlađih juniorki dosta kadetkinja, i kako je njihov doprinos velik, eto dodatnog razloga za zadovoljstvo.

Prvenstvo su Jugašice otvorile 2:6 porazom od splitskog Jadrana. Nakon druge četvrtine bilo je 1:1. Favorit je tek u nastavku uspio slomiti otpor dubrovačke ekipe za koju su po pogodak postigle Nina Jazvin i Elvira Plečaš. Unatoč porazu već je ta utakmice pokazala kako nisu bez izgleda za medalju ni na ovom natjecanju.

Potvrdu toga nije trebalo čekati dugo. U drugoj utakmice na prvenstvu ekipa trenera Siniše Zonića i Martine Nadilo je protiv Mladosti vodila 2:0, zatim sa 6:2 i 7:3, imala i šest pogodaka viška (9:3)! Završilo je 10:7. Kadetkinja Nina Jazvin je postigla polovicu Jugovih pogodaka. Nea Matičević je dva puta prevarila obranu Mladosti, a po jednom Nika Alamat, Lući Mojaš i Mara Moretti. Lana Korać je imala 8 obrana, uspjehu su doprinijele i Lara Šutić, Josipa Beatović, Elvira Plečaš, Mara Fox, Mara Sebastijan, Ema Hanza i Laura Nedić.

Poredak: 1. Jadran Split 6 bodova/2 utakmice (21:7), 2. POŠK 1937. 3 boda/1 utakmica (18:3), 3. Jug 3 boda/2 utakmice (12:13), 4. Mladost bez boda/1 utakmica (7:10), 5. Mursa bez boda/2 utakmice (8:33).

Jugašice su slobodne u 3. kolu, u 4. kolu ih čeka Mursa, a u zadnjem, 5. kolu, POŠK 1937.

17. travanj 2024 15:16