VaterpoloJUNIORSKO PH U GRUŽU

Jugaši dobili zadnju četvrtinu s 2:0, izbjegli poraz od Primorja EB i uskočili izravno u polufinale, KPK se protiv Zadra 1952. vraćao, vraćao, ali...

27. siječnja 2023. - 23:09
Juniorsko PH u Gružu: KPK - Jug AO (mala slika: Hrvoje Koljanin i Vjeko Kobešćak s Jugašima)Tonči Vlašić/

Vodio je KPK s 1:0 i 2:1, izjednačio na 3:3. Nakon 3:6 i 5:7 stigao ponovno do prednosti (8:7). Iako je Zadar 1952. serijom 4:0 imao 11:8, zatim 12:9 i 13:11, uspio je korčulanski sastav izjednačiti na 13:13, ali nije uspio pobijediti, te tako izboriti treće mjesto u skupini ‘B’. Izgubio je s 15:14, zauzeo posljednje četvrto mjesto, te će razigravati u nastavku prvenstva za plasman od 5. do 8. mjesta.

U zadnjoj utakmice skupine ‘B’, ujedno posljednjoj utakmici 3. kola, Jug je nakon 9:11 uspio izbjeći poraz, a njemu je i bod protiv Primorja EB igrao za prvo mjesto u skupini jer ima bolju pogodak razliku od riječkog sastava. Tako je domaćin već u polufinalu, te u subotu navečer čeka boljeg iz ogleda između splitskog Jadrana, koji je bio drugi u skupini ‘A’ i Zadra 1952., trećeg sastava ‘B’ skupine.

Jugaši su protiv Primorja EB gubili sa 6:3, nakon preokreta, vodstva 7:6, i s 9:7, te sa spomenutih 11:9 na kraju treće četvrtine. Zadnju četvrtinu su dobili s 2:0. Toni Mozara je pogodio 8 minuta prije kraja za 10:11, a tri i pol minute prije kraja Ante Jerković je izjednačio na 11:11.

3. KOLO

Josip Tolja i Luka Bjelopera su postigli po pet pogodaka za KPK protiv Zadra 1952., zatim Nikola Bjelopera dva, a po jedan Vid Borovina i Ivor Miljan Popović. Strijelci za Jug Adriatic osiguranje protiv Primorja EB bili su Ivuša Burđelez (2), Zvonimir Miloglav (1), Toni Mozara (2), Ante Jerković (1), Patrik Kolak (1), Vlaho Pavlić (3) i Mateo Benussi (1).

U skupini ‘A’ HAVK Mladost je dobila s 14:10 splitski Jadran u odluci tko će biti prvi, a tko drugi. Jadranu je igrao i remi za prvo mjesto. U odluci tko će biti treći, a to četvrti u ‘A’ Mornar je dobio POŠK 1937. s 9:8. Mornar, kojem je za treće mjesto igrao i remi, bit će suparnik Primorju EB u borbi za polufinale, a tko tu bude uspješniji, igrat će protiv HAVK Mladost za finale.

SUBOTA, 28. SIJEČNJA U GRUŽU

Tko će još u polufinale? Igraju Jadran Split - Zadar 1952. i Mornar - Primorje EB

Razigravanje za poredak od 5. do 8. mjesta: POŠK 1937. protiv poraženog iz ogleda Jadran Split - Zadar 1952., KPK protiv poraženog iz ogleda Mornar - Primorje EB

Polufinala: HAVK Mladost protiv pobjednika ogleda Mornar - Primorje EB, Jug Adriatic osiguranje protiv pobjednika ogleda Jadran Split - Zadar 1952.

Prvenstvo završava u nedjelju, 29. siječnja, kad se dijele pokali.

23. travanj 2024 20:09