TenisZAGREB LADIES OPEN |

SJAJNA PREDSTAVA DUBROVKINJE Ana Konjuh u finalu! Ni drugoj nositeljici nije prepustila niti jedan set!

19. rujna 2020. - 18:29
Ruskinja Kamila Rakhimova, druga nositeljica Ladies Zagreb Opena, ITF-ovog turnira s nagradnim fondom od 25.000 američkih dolara, nije imala rješenje za 22-godišnju Dubrovkinju, koja je u svom povratku u borbu za svjetske bodove ostvarila na centralnom terenu Tenis centra Maksimir i četvrtu pobjedu bez izgubljenog seta, te se plasirala u nedjeljno finale!

Konjuh je dobila Rakhimovu sa 6:1 i 7:5. Prije nje svladala je, redom, Jule Niemeier iz Njemačke, Zagrepčanku Leu Bošković te Mirjam Bjorklund iz Švedske. Polufinale je Ana otvorila s vodstvom 5:0. U prvom setu dobila je sva četiri gema na servis suparnice. U drugom setu je bila daleko veća borba, Ana je povela s 5:2. Rakhimova je uspjela izjednačiti na 5:5, ali ni ona nije uspjela uzeti set dubrovačkoj tenisačici.

Anu, koja je pružila u polufinalu najbolju igru na turniru, i servis je bio dobar, čeka u finalu 29-godišnja tenisačica iz Pule, Tereza Mrdeža, treća nositeljica, koja je sa 6:4, 2:6 i 6:4 u polufinalu svladala Rumunjku Andreu Roscu. Mrdeža je trenutno 242. tenisačica svijeta. Najbolji plasman imala je 2015. godine kad je bila na 150. mjestu.
20. travanj 2024 18:00