RukometPAKET 24 PREMIJER LIGA |

ODU BODOVI IZ GOSPINA POLJA NA STARTU NOVE SEZONE Pljesak Poreču, dosta toga kod Dubrovnika nije bilo dobro...

26. rujna 2020. - 19:29
Porazom je RKHM Dubrovnik počeo novu sezonu u najvećem rangu, i to je izgubio kod kuće od Poreča, koji je 33:21 izborio takoreći igrajući samo s udarnih sedam. Poreč je otvorio utakmicu u Gospinom polju vodstvom 3:0 (ostat će zapisano kako je Tomislav Radić postigao tad prvi pogodak za RKHM Dubrovnik u sezoni 2020./21. u PAKET 24 Premijer ligi), te imao u prvom poluvremenu i sedam pogodaka viška (14:7).

Nakon tih plus sedam za goste, domaćin je do kraja poluvremena uspio postići dva pogotka, ne primiti niti jedan, uz dodatak kako je imao priliku na odmor otići s još manjim zaostatkom, ali je nije iskoristio. Početak nastavka novi pogodak domaćina, ali nakon toga je bilo kako je bilo na početku utakmice, te je Poreč u 35. minuti opet imao plus sedam (17:10), i više nije, kao u prvom poluvremenu, dozvolio da domaćin ugrozi njegovo vodstvo. U 39. minuti bilo je plus osam za goste (19:11), koji su na polovici drugog poluvremena imali plus deset (14:24), pa vrlo brzo i 11 (25:14), te na kraju 12 razlike. Zaslužena pobjeda Poreča.

Isticali su iz redova dubrovačkog premijerligaša uoči početka sezone kako je u pripremnim utakmicama dosta toga bilo dobro u njihovoj igri, međutim, protiv Poreča je dosta, baš dosta toga bilo loše.

RKHM Dubrovnik je u 2. kolu, 3. listopada, gost Umaga, a potom će 10. listopada ugostiti Goricu

RKHM Dubrovnik – Poreč 21:33 (9:14)
DUBROVNIK
Sportska dvorana u Gospinom polju. Gledatelja 150. Suci: Mikelić i Parađina (obojica iz Solina).
RKHM DUBROVNIK: Ševo (9 obrana), Knez (3), Brnin (1), Medić (2), Gabrieri, Bušlje (1), Bevanda (5), Ratkajec (1), Janđel, Jelavić, Barišić, Radić (3), Lončarica (5).
POREČ: Vekić (10 obrana), Muranović (1), Nikić (2), Mataija (2), Medved, Radanović, Perić (10), Krbavčić (2 obrane), Pribanić (5), K. Moslavac, Malinarich, Lugar (2), Rađaković (2), Plovanić (1), L. Moslavac (5), Ikanović (3)
17. travanj 2024 20:19