NogometPRVA ŽNL |

PETICA OREBIĆA ZA PLUS PET Gostima ni boda na startu drugog dijela, Slaven dobio Gusara, Sokol s igračem više primio pogodak i promašio penal!

8. ožujka 2020. - 16:26
Orebić je dobio sa čak 5:0 kod kuće sastav iz Smokvice, bio je bolji od njega i u Smokvici na startu sezone, tad sa 4:3, te je nastavio svoj niz bez poraza. Momčad trenera Zorana Sliškovića ostvarila je u 12. kolu, prvom drugog dijela sezone, osmu pobjedu, ima četiri remija, te je povečala bodovnu prednost u odnosu na pratnju. Sad ima pet bodova više, ali razlog tog uspjeha leži prije svega u činjenici što prvi pratitelj nije igrao. Teren Croatije se nakon kiše našao djelomično pod vodom. Gost u Gabrilima je trebao biti Maestral

Na Trstenici je lider poveo u 29. minuti pogotkom Toma Ujevića, a minutu poslije gost je ostao s igračem manje. Isključen je Mario Milina. Dvije minute prije odlaska na odmor Orebić je poduplao prednost (Hrvoje Rikalo), a u 63. minuti postigao je i treći pogodak (Vladimir Ravlić). U 72. minuti najbolji strijelac Orebića, Ivan Kordić, postiže svoj dvanaesti pogodak ove sezone, a u 86. minuti za konačnih 5:0 strijelac je bio Dario Mrgudić.

Na Grudi Slaven je dočekao Gusar. Gledatelji su vidjeli jedan pogodak, i to u mreži gosta. Junak domaćih zove se Zoran Curić. Pogodio je u 23. minuti. Kako se nije igralo u Gabrilima, a kako mu je Gusar idući suparnik, utakmicu na Grudi došao je pogledati trener Croatije Frane Lojić.

U Metkoviću je Konavljanin dobio prvo poluvrijeme pogotkom Pera Opušića (29. minuta), ali je domaćin u nastavku preokrenuo rezultat te slavio. Za ONK Metković je pogađao Filip Majić, koji je u 52. minuti ušao u igru, a mrežu sastava iz Čilipa tresao je u 59. i 64. minuti. Istim rezultatom - 2:1 - završila je i utakmica u Čibači između Župe dubrovačke i Sokola, dok je u Vela Luci Hajduk 1932. dobio otočki ogled. Bio je bolji od Žrnova s 2:0. Redom, u Čibači je povela Župa dubrovačka u 10. minuzti pogotkom Lovra Dri-Miletića. Sokol je izjednačio preko Antonia Lipotića u 23. minuti, a konačnih 2:1 postavio je kapetan domaćih Velimir Kajba. Realizirao je kazneni udarac. U nastavku utakmice, u 51. minuti, kazneni udarac je imao i Sokol, ali je udarac Lea Pušića zaustavio Faris Sarić. Sokol je od 33. minute igrao s igračem više. Zbog drugog žutog kartona iz igre je morao Kristijan Prkut.

Hajduk 1932. je dobio Žrnovo pogotcima Bruna Berkovića u 5. i Gordana Andreisa, koji će idući mjesec proslaviti 17. rođendan, a koji se u strijelce upisao u 86. minuti.

SEMAFOR 12. kolo
Vela Luka:
Hajduk 1932. – Žrnovo 2:0, Gabrili: Croatia – Maestral (odgođeno), Gruda: Slaven – Gusar 1:0, Čibača: Župa dubrovačka – Sokol 2:1, Metković: ONK Metković – Konavljanin 2:1, Orebić: Orebić – ŠD Smokvica 5:0.

POREDAK
1. Orebić 28 bodova (32:14), 2. Croatia (utakmica manje) 23 boda (29:9), 3. ONK Metković 23 boda (22:14), 4. Gusar 20 bodova (34:17), 5. Župa dubrovačka 16 bodova (15:15), 6. Slaven 15 bodova (16:15), 7. Žrnovo 13 bodova (14:23), 8. Sokol 13 bodova (14:21), 9. Hajduk 1932. 13 bodova (17:26), 10. Maestral (utakmica manje) 12 bodova (18:22), 11. ŠD Smokvica 11 bodova (15:35), 12. Konavljanin 7 bodova (14:29).