NogometTREĆA HRVATSKA LIGA - JUG

Devet žutih kartona, tri pogotka i to sva tri iz penala - dvije trećine svega toga pripada pločanskom Jadranu u utakmici protiv Junaka...

15. svibnja 2022. - 01:25

SEMAFOR 32. KOLO

Petak, 13. travnja, Unešić:  Zagora – RNK Split 2:2, subota, 14. svibnja, Metković: Neretva – Zadar 1:0, Ploče: Jadran LP – Junak 2:1, Otok: OSK – Urania 3:4, Biograd: Primorac (B) – Neretvanac 2:1, Hrvace: Hrvace – Hrvatski vitez Posedarje 1:0, nedjelja, 15. svibnja, Klis: Uskok – Kamen, Dubrovnik: GOŠK Dubrovnik 1919. – HRNK Zmaj (M), Vodice: Vodice  – Sloga.

Poredak: 1. Jadran Luka Ploče 59 bodova, 2. Hrvatski vitez 54 boda, 3. Hrvace 54 boda, 4. Zadra 53 boda, 5. Neretva 49 bodova, 6. Junak 49 bodova, 7. RNK Split 48 bodova, 8. Sloga (utakmica manje) 48 bodova, 9. Uskok (utakmica manje) 48 bodova, 10. Primorac (B) 47 bodova, 11. Zagora 43 boda, 12. GOŠK Dubrovnik 1919. (utakmica manje) 40 bodova, 13. HRNK Zmaj (M) (utakmica manje) 40 bodova, 14. Neretvanac 37 bodova, 15. Kamen (utakmica manje) 37 bodova, 16. Vodice (utakmica manje) 32 boda, 17. Urania 30 bodova, 18. OSK 22 boda.

Pločanima dvije trećine žutih kartona, penala i pogodaka u utakmici protiv Junaka kod kuće. Najvažnije, uzeli su sva tri boda, a kako je Hrvatski vitez pao u Hrvacama, koje su se bodovno izjednačile na drugom mjestu sa sastavom iz Posedarja, eto sastava s ušća Neretve na plus pet uoči dva završna kola. Prošle sezone im je pobjegla titula najboljeg. Sad poručuju 'Plavi': e, sad neće!

Sudac Matej Čulina iz Pridrage pokazao je devet žutih kartona i dosudio tri penala. Sva tri su realizirana. Mihovil Šutalo oba za Jadran Luka Ploče. Prvog u 15., a drugog u 65. minuti. Junak je izjednačio na 1:1 u 48. minuti kad je siguran realizator najstrože kazne bio Petar Bašić Šiško.

Dakle, s 59 bodova prvi Jadran Luka Ploče, na drugom mjestu Hrvatski vitez i Hrvace s po 54 boda, Zadar četvrti s 53 boda, Neretva je peta s 49 bodova koliko ima i Junak. Split je šesti s 48 bodova, Sloga i Uskok također imaju po 48, ali još nisu odradili 32. kolo...

Jadran Luka Ploče je u 33. kolu, 22. svibnja, gost Uranije, a u posljednjem, 34. kolu, 28. svibnja, dočekuje Neretvanac.

I preostala dva sastava iz Doline Neretve u južnoj skupini Treće hrvatske lige – Neretva i Neretvanac – bila su u akciji u subotu, 14. svibnja. Oba su postigla po jedan pogodak. Luka Anković u 59. minuti za Neretvu protiv Zadra i sva tri boda, a Slaven Dumančić u 41. minuti za Neretvanac kod Primorca u Biogradu u porazu 2:1. Domaćin je već nakon 6. minute vodio s 2:0.

Neretva je stigla do svoje 14. pobjede, Neretvanac doživio 15. poraz te ostao na 10 pobjeda. Jadran Luka Ploče je upisao 18. pobjedu. Nitko nema više pobjeda od njega, a on dvije pobjede više od Hrvatskog viteza i Hrvaca, koji su drugi po broju pobjeda u sezoni 2021./22..

GOŠK Dubrovnik 1919. dočekuje makarski Zmaj u nedjelju, 15. svibnja (17.30 sati), te priželjkuje svoju 11. pobjedu.

19. travanj 2024 18:55