SUSJED SLAVIO U PORTLANDU Hezonja nikad nije ubacio toliko u dresu Blazersa

8. ožujka 2020. - 08:11
Portland Trail Blazers je sve dalje od doigravanja. Nakon poraza u Phoneixu – poraz kod kuće od Sacramento Kingsa sa 123:111, te pad sa skorom 28-37 na deseto mjesto Zapada. Memphis na osmom mjestu ima polovičan učinak, 32-32, a još je 17 utakmica do doigravanja. Kingsi su sad deveti s 28-35.

Sacramento je u prvom poluvremenu ubacio 77 koševa, imao 23 koša viška uoči nastavka. U posljednjoj četvrtini je u dva navrata vodio s 26 koševa razlike (108:82 i 110:84).

Hassan Whiteside je ostvario svoj 50. ‘double double‘ ove sezone (19 koševa i 11 skokova), bio je skupa s CJ McCollumom prvi strijelac domaćina, a svoju najbolju napadačku utakmicu u dresu Portlanda odigrao je Mario Hezonja – ubacio je 16 koševa za 23 minute, te bio treći strijelac Blazersa. Pogodio je 7 od 11 šuteva iz igre od čega je dvije trice i četiri pokušaja. Plus imao je tri skoka, te po jednu asistenciju i osvojenu loptu. Dok je bio u igri Portland je bio uspješniji od Sacramenta.

Hezonja je ove sezone ukupno osam puta imao dvoznamenkasti učinak u napadu (do jučer je tri puta ubacio po 11, a četiri puta po 10 koševa).
19. travanj 2024 10:26