PORTLAND ILI MEMPHIS, LAKERSI ČEKAJU Hezonji i ekipi treba jedna pobjeda protiv Grizzliesa, hoće li riješiti sve već u prvoj utakmici?

14. kolovoza 2020. - 09:09
Dario Šarić je sa svojim Sunsima jedini dobio svih osam utakmica nastavka sezone iza zatvorenih vrata, ali napušta 'balon' na Floridi. Za njega i ekipu je sezona završena. Ne i za Marija Hezonju i njegov Portland, koji ne samo da je uspio zadržati devetu poziciju s koje je krenuo u nastavak sezone i bio na dohvat ruke osmom Memphisu, već ga je na kraju i preskočio, a krenuo je u odnosu na njega s minus tri pobjede.

Portland je u zadnjoj utakmici dobio 134:133 Brooklyn. Igrao je zadnji. Znao je kako mora dobiti tu zadnju utakmicu jer će ostati ne samo bez osmog, već i bez devetog mjesta budući su nekoliko sati prije svoje utakmice dobili i Phoneix, i Memphis.

Utakmica Portland - Brooklyn? Izjednačeno nakon prve četvrtine (31:31), plus šest na poluvremenu (73:67), a uoči zadnje četvrtine 104:97 za Brooklyn, koji je u završnici vodio s 122:117, ali radi Portland 17:8 te vodi 134:130... Zadnji šut je uputio Brooklynov Caris LeVert. Promašio je, i tako je Portland dobio šest od osam utakmica nastavka, zgrabio osmo mjesto, te sad on treba dobiti u pretkolu barem jednom devetog, a deveti su Grizzliesi. Ne smije izgubiti obje utakmice. Prva utakmica se igra u subotu, a ako bude potrebe, druga 24 sata poslije.

Damian Lillard je protiv Brooklyna postigao 42 koša te imao 12 asistencija, pogodio je 13 od 22 šuta iz igre od čega osam trica iz 14 šuteva. Jusuf Nurkić je utakmicu zaključio s 22 koša i 10 skokova, CJ McCollum s 25 koševa. Hassan Whiteside 16 koševa, 9 skokova i 2 blokade, Gary Trent Jr. 16 koševa, Carmelo Anthony 9 koševa i 7 skokova, a Mario Hezonja je za 12 minuta 2 koša i jedan skok. Pogodio je 1 od 5 šuteva iz igre. S druge strane LeVert je utakmicu zaključio s 37 koševa, 9 asistencija, 6 skokova i 2 ukradene lopte

Portland ili Memphis? Tko bude uspješniji, s tim da u dvije utakmice Portland treba dobiti jednu, a Mamphis obje, taj će u četvrtfinalu doigravanja za prvaka na prvaka Zapada, Los Angeles Lakerse. Ostala tri para četvrtfinala doigravanja na Zapadu se znaju: Oklahoma (4) – Houston (5), Denver (3) – Utah (6), te Clippersi (2) – Dallas (7), a na Istoku: Milwaukee (1) – Orlando (8), Boston (4) – Philadelphia (5), Toronto (2) – Brooklyn (7), Miami (4/5) – Indiana (4/5). Igra se na četiri pobjede.

Spursi su nakon 22 godine ostali bez doigravanja, a to je bio najdulji niz u povijesti lige sudjelovanja jedne ekipe u doigravanju.
20. travanj 2024 03:06