KošarkaŠPANJOLSKA |

PAO PRVAK Ferran Bassas pogodio tricu sa zvukom sirene za 83:82, peta pobjeda Joventuta za kojeg je (opet) najviše ubacio Ante Tomić

24. listopada 2020. - 23:08
Pao je prvak u Olimpijskoj dvorani u Badaloni, i to tricom Ferrána Bassasa doslovno sa zvukom sirene za 83:82 radost Joventuta. Imala je Baskonia i plus pet u samoj završnici utakmice (81:76), dok je Joventut u trećoj vodio sa 16 razlike (53:37) nakon što je u drugoj i početkom treće četvrtine dominirao.

Bassa je baš bio odličan. Postigao je 22 koša uz 9 asistencija, dok je prvi strijelac Joventuta (opet) bio Ante Tomić. Ubacio je 23 koša, imao 4 skoka, 2 asistencije i osvojenu loptu. Pogodio je Dubrovčanin 10 od 15 šuteva iz igre, te sva tri slobodna bacanja! Tomić je ubacio po 6 koševa u prvoj i drugoj četvrtini, 4 u trećoj, te najviše u redovima domaćina u posljednjoj – 7.

Joventut ima pet pobjeda i dva poraza. Pet pobjeda, ali bez poraza – 5/0 - imaju Real Madrid i Tenerife. Barcelona je na 4/1, zatim 4/2 imaju San Pablo Burgos i Obradoiro CAB, a 4/3 Baskonia...

Tomić je četvrti najbolji igrač lige po valorizaciji. U sedam utakmica nove sezone postiže 15,3 koša i ima 6,4 skoka po utakmici.

Ante Tomić, centar Joventuta iz Badalone foto: penya.com
18. travanj 2024 18:13