NE IDE PORTLANDU Hezonja rezao prednost Atlante u posljednjoj četvrtini, ali...

1. ožujka 2020. - 06:44
Treći uzastopni poraz Portland Trail Blazersa, četvrti u pet utakmica nakon All Star Wekeenda u Chicagu, šesti u sedam posljednjih nastupa. Atlanta Hawks je bila bolja u svom domu sa 129:117, te je Portland sad na 11. mjestu Zapada s 26 pobjeda i 35 poraza, s tri pobjede manje od Memphisa, koji je odigrao utakmicu manje, a koji drži osmo mjesto, posljednje, koje vodi u doigravanje za prvaka. Sedmi Dallas ima 36 pobjeda i 24 poraza...

Atlanta je pak tek 13. na Istoku s 19 pobjeda i 43 poraza.

Portland je vodio s 9 koševa u prvoj četvrtini, 8 koševa na početku druge, ali je na odmor otišao s 10 koševa zaostatka. U trećoj četvrtini je gubio s 20 razlike. U četvrtoj je, ističu američki mediji, 'Mario Hezonja je rezao vodstvo Atlante' (Portland je 4 minute i 40 prije kraja stigao na 10 koševa zaostatka, Hezonja je zakucao za 111:121), ali je domaćin s dvije trice odbio napad.

Hezonja je za gotovo 13 minuta ubacio 8 koševa, imao 4 skoka i 2 asistencije, pogodio je 4 od 5 šuteva iz igre, točnije, sva četiri za dva, a promašio samo jedan šut za tricu. Dok je bio u igri Portland je bio bolji od Atlante s pet koševa (samo se još Caleb Swanigan može kod Blazersa pohvaliti s plusom uz svoje ime dok je bio na parketu, i to s plus jedan).

All Star Trae Young je predvodio Hawkse s 25 koševa i 15 asistencija, John Collins je pak ubacio 24 koša i imao 10 skokova, a De'Andre Hunter je pogodivši 6 trica iz 9 pokušaja utakmicu zaključio s 22 koša. CJ McCollum je s 35 koševa bio prvo ime Portlanda, koji je od 12. veljače bez Damiana Lillarda, koji je ozlijedio prepone, a zbog čega je propustio i nastup na All Star Weekendu. Sad se pred kraj utakmice u Atlanti ozlijedio Anfernee Simons, još jedan član prve petorke Blazersa, koji su u ponedjeljak gosti Orlando Magica, sedme momčadi Istoka (27 pobjeda i 33 poraza), koja ima sedam pobjeda više od Washingtona, koji je deveti na Istoku, prvi ispod crte za doigravanje.
25. travanj 2024 09:47