HEZONJA ĆE PO POBJEDI, I TO KAKVOJ, PAMTITI DEBI U DOIGRAVANJU ZA PRVAKA Blazersi vode protiv Lakersa, lidera Zapada

19. kolovoza 2020. - 07:56
Od 1984. godine u doigravanju za NBA prvaka igra 16 momčadi, po osam najboljih sa svake strane, s Istoka i Zapada, a od tada se samo pet puta dogodilo da je u prvom krugu osmi izbacio prvog.

Portland Trail Blazers je u prvoj utakmici doigravanja za prvaka dobio sa 100:93 Los Angeles Lakerse, te osmi protiv prvog na Zapadu vodi 1:0 u lovu na četiri pobjede. Zanimljivo, i na Istoku je isto. Osmi Orlando Magic je dobio prvu protiv Milwaukee Bucksa, momčadi koja je u doigravanje ušla s najboljim omjerom pobjeda i poraza cijele lige.

Blazersi su do pobjede protiv Lakersa stigli prije svega zahvaljujući obrani. Nakon prve četvrtine vodili su s 36:25, na poluvremenu imali koš viška (57:56), dok su posljednju četvrtinu dočekali s plus tri (78:75). U zadnjih dvanaest minuta gubili su s 87:81. Potom napravili 8:0 te sačuvali vodstvo u preostalih pet minuta igre.

Damian Lillard je (opet) predvodio Blazerse u napadu (34 koša od čega 23 u prvom poluvremenu, plus po 5 skokova i asistencija), CJ McCollum je ubacio 21 uz 5 skokova, Jusuf Nurkić je ostvario novi 'double double' (16 koševa i 15 skokova), kao i Carmelo Anthony (11 koševa i 10 skokova, te 5 asistencija), dok je Hassan Whiteside postigao 7 koševa, imao 8 skokova i 5 blokada. Najbolji kod Lakersa bili su Anthony Davis s 28 koševa i 11 skokova, zatim LeBron James, koji je upisao 'triple double' (23 koša, 17 skokova i 16 asistencija), te Kyle Kuzma sa 14 koševa i 8 skokova.

Mario Hezonja je debi u NBA ligi imao 28. listopada 2015. godine u dresu Orlando Magica protiv Washington Wizardsa u Amway Centru u Orlandu. NBA karijeru počeo je porazom (88:87). Gotovo pet godina poslije imao je debi u doigravanju za prvaka. Ponovno na Floridi, 'pod balonom' u Orlandu. Pamtit će ga po pobjedi. Hezonja je protiv Lakersa igrao gotovo 12 minuta. Ubacio je 2 koša, promašio oba dalekometna šuta iz igre, a pogodio oba slobodna bacanja. U pobjedu Blazersa ugradio je i dva skoka, dvije asistencije te jednu ukradenu loptu.

Novi ogled Blazersa i Lakersa je za dva dana. Igra se na četiri pobjede.
24. travanj 2024 16:51