Sve je naime, izgledalo kako će godinama zamrlo skradinsko središte konačno oživjeti, jer se tijekom ljetnih mjeseci moglo zamijetiti brojne turiste u pravom „šoping“ zanosu.
Nažalost, prema neslužbenim podacima, već je prošla sezona završila s mršavijim učinkom i prometom, što je ubrzo pokrenulo trend zatvaranja radnji lociranih u središtu grada.
Takvo zabrinjavajuće stanje najbolje ilustriraju aktualni natpisi istaknuti na vratima skradinskih „butiga“: “Iznajmljuje se poslovni prostor, nazvati na…”
- Tome je više uzroka koji nemaju direktne veze s krizom, veli jedan nezadovoljni poduzetnik u Skradinu. Kao prvo, ovdje je turistička sezona prekratka, samo se mjesec i pol dana diše punim plućima.
S druge strane, priobalni dio grada je pretijesan za nautičare i goste Skradinskog buka koji, opet nevoljko, zalaze dalje od obližnjeg kampanela.
Pa, kako onda ostati u sedlu i ostvariti pozitivno poslovanje, pita se na kraju naš sugovornik, dodavši kako ne dovodi u pitanje skradinske potencijale, već upozorava na njihovu nedovoljnu valorizaciju koju valja bolje koristiti, po uzoru na susjedne turističke sredine.
A da Skradinu opet prijeti sveopće mrtvilo ukazuje nedavno gašenje dvaju skradinskih dućana s cjelogodišnjim radnim vremenom što je, nema dvojbe, izravna posljedica osipanja broja stanovnika, a samim tim i potencijalnih kupaca.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....