Košarkafinal four

Peras izgubio dobijenu utakmicu, u finalu Rusi i Turci

14. svibnja 2016. - 01:25
05-2010_CROPIX_izbor31

Velimir Perasović sa svojom Laboral Kutxom nije uspio izboriti plasman u finale košarkaške Eurolige. U dramatičnom drugom polufinalnom susretu Final Foura koji se igra u Berlinu Perasovićeva momčad izgubila je gotovo već dobiveni susret od favorita turskog Fenerbahčea rezultatom 77:88.

Susret je odlučen tek u produžetku (72:72 na isteku 40 minuta). Prethodno je u regularnom dijelu momčad 51-godišnjeg Stobrečanina koja je kao autsajder stigla na završni turnir propustila veliku priliku za senzaciju protiv mnogo skuplje turske momčadi.

Minutu i 20 sekundi prije kraja regularnog dijela lude utakmice Baski su imali četiri poena viška i napad, ali su Turci uspjeli izjednačiti. Laboral Kutxa pritom nije iskoristila zadnji napad za pobjedu.

Potom je u produžetku momčad bivšeg h...

19. travanj 2024 06:37