Domaći nogometeuropska liga

Asistencija Kalinića u remiju Fiorentine na gostovanju kod Basela; Poraz Monaca na domaćem terenu

26. studenog 2015. - 22:17
U susretu petog kola I skupine Europske lige Fiorentina je na gostovanju kod Basela odigrala 2-2, a za drugi pogodak 'viola' asistirao je hrvatski napadač Nikola Kalinić.

Fiorentina je doputovala u Basel po pobjedu koja bi joj osigurala plasman u 16-inu finala. Odlično je otvorila utakmicu, vodila 2-0, no od 26. minute je imala igrača manje što je Basel iskoristio, te do kraja dvoboja uspio izjednačiti i izboriti prolaz dalje. Oba gola za talijanski sastav je zabio Federico Bernardeschi (23, 36), dok su strijelci za Basel bili Marek Suchy (40) i Mohamed Elneny (74). Isključenje je zaradio Facundo Roncaglia.

Kalinić je odigrao cijeli susret za Fiorentinu, Milan Badelj je igrao do 85. minute, dok Ante Rebić nije doputovao u Švicarsku. U drugom susretu Belenenses i Lech su odigrali be...
18. travanj 2024 17:58