SportTREĆA NL-JUG 13. KOLO

‘Vruće‘ na Stanovima: Neke golove ni dva vratara ne bi obranila! Zadar se vratio na čelnu poziciju ove lige

Piše Ivica GJERGJA
12. studenog 2022. - 17:19

ZADAR – ZAGORA 3:2 (1:2)

ZADAR – Igralište Stanovi. Gledatelja 250. Sudac: Lukša Klaić (Konavle) 6. Pomoćnici: Kujundžić i Radanović.

Strijelci: 1:0 Ćurjurić (12), 1:1 Ivanišević (27), 1:2 Božić (33), 2:2 Bubalo (47), 3:2 Bubalo (66).

Najbolji igrač: Ivan Bubalo (Zadar).

ZADAR: Stojanov 7 (od 46. Subašić 7), Rončević 7, Iveljić 7, Jurić 7;5, Banović 7, Čurjurić 7,5,(od 77. D. Bačić-), Jerbić 7, Bubalo 7,5, Djevaljekaj 7, Senkić 7 (od 46. Jordan-), Pranić 7,5. Trener: Želimir Terkeš 7.

ZAGORA; Lytovka 7, Šupe 6, Blažević 7(od 68. Rodić-), Ivanišević 6,5, Rajčić 6,5, Zeljković 7, Vidović 6,5, Mornar 7, Gabrić 7, Božić 7, Kraina 6,5 (od 69. Barada-). Trener: Boris Pavić 6,5.

Tornado zadovoljan, Pašaice neraspoložene na derbiju u Stanovima! Nisu gledatelji još zauzeli svoje mjesto na tribinama, a već su domaći nogometaši zagrijali dlanove vrataru Zagore Lytovki. Nastavljaju i dalje domaći napadački i borbeno, a što im se isplatilo u 12. minuti kada je izvanrednu akciju Zadra pokrenuo Pranić, na lijevom boku ubacio lijepu loptu za Čurjurića, a ovaj sa nekih 25 metara ne čekajući oštro tuče i pogađa lijevi gornji kut vratara Zagore za 1:0, pravim eurogolom. Dojma smo da su bila i dva vratara ne bi obranili gol.

Na drugoj strani brzi prodor je napravio Božić no nije uspio ništa više. Podržani navijačkom skupinom Pašaica, Zagora  preuzima igru da bi u 27.minuti Božić oteo jednu loptu sa liievog boka, krasno je proturio između dva Zadrova obrambena igrača, natrčao je Ivanišević i oduševljenje u taboru Pašaica 1:1 je. Samo pet minuta kasnije Pašaice opet „urlaju“ tako što je Rajčić lijepo uposlio Božića, ovaj matira Stojanova za 1:2, minuta je 33., a tim rezultatom završava prvi dio susreta.

Samo dva minuta nakon početka drugog dijela Zadar je poravnao rezultat na 2:2. Ovaj put strijelac je bio Ivan Bubalo nakon dobre akcije. I dalje sve snage je Zadar baca u napad, igra bolje, njegove lopte su tečnije, driblinzi bolji kao i udarci, od Zagore malo smo dobrog vidjeli, da bi Bubalo postigao i treći gol za Zadar, kada mu je Čurjurić ubacio loptu u peterac, a ona je preletjela vratara te se Bubalo naklonio glavom i postigao svoj drugi zgoditak za konačnu pobjedu u derbiju, koji je opravdao ime i povratak Zadra na čelnu poziciju ove lige.

10. svibanj 2024 13:08