Finalisti županijskog kupa - Vitezovi i Primorac!

Piše I.Gjergja
2. lipnja 2021. - 22:32
HV POSEDARJE – ZADAR 1:0

POSEDARJE – Igralište „Gordan Demo“. Sudac: Mateo Erceg. Pomoćnici: Katuša i Majić.

Strijelac: 1:0 Jurjević (42).

Najbolji igrač: Josip Jurjević.

HV POSEDARJE: Ivančić, Pedišić (od 77. Kovač), Klanac, D. Torbaina, Rodić (od 59. Jurjević - Adžić), Smokrović, Jurić (od 90. Remšak), Brkić (od 67. Ivandić), Tokić, Jurjević, K. Torbarina. Trener: Josip Butić.

ZADAR: Pinčić, Iveljić, Vukadinović (od 63. Blažević), Bugarija, Banović, Begonja, Anić, Jerbić, Zdrilić (od 60. Labus), Kulaš (od 75. Delija), Katuša. Trener: Želimir Terkeš.

Crveni karton:

Domagoj Torbarina (HV Posedarje) u 88. minuti pokušaj udaranja protivnika.

Jure Jerbić (Zadar) u 88. pokušaj udaranja protivnika.

Obje momčadi ušle su u susret velikim zalaganjem i borbenošću. Vitezovi iz Posedarja pobjedom nad Zadrom plasirali su se u finale županijskog kupa, zasluženo. Njihova težnja, dobro posložen sastav imao je više od igre, a u 42. minuti su to okrunili zgoditkom Josipa Jurjevića jednog od najborbenijih i njaboljim na utakmici.

Akciju iz kornera je počeo Jurić za Pedišića koji loptom pronalazi na drugoj stativi Jurjevića, a ovaj postiže zgoditak, koji je vidjelo se na kraju susreta bio i konačni. Iako su Vitezovi imali od 45 do 70 minute nekoliko prigoda Smokrović dvije, Rončević i na kraju Brkić nije se rezultat mijenjao. Od Zadra se očekivalo više.

PRIMORAC – PAKOŠTANE 5:1

BIOGRAD – Igralište Kazimir i Silvio. Sudac: Tadija Babić. Pomoćnici: Žilić i Agičić.

Strijelci: 1:0 Vodopija (17), 2:0 Brkić (38), 3:0 Reza (47), 4:0 Vodopija (50), 5.0 Vodopija (54 – 11 m), 5:1 M. Bačkov (80).

Najbolji igrač: Luka Vodopija.

PRIMORAC: Borgolott, Birkić, Ješe (od 66. Labus), Vodopija (od 58. Jurišić), Klopp (od 76. Flifla), Lazarevski, Reza, Pranić, Okechukwu, Brkić, Kevin (od 66. Lokin). Trener: Krešimir Sunara.

PAKOŠTANE: Lalin, Stojanov, Lokin Šarin (od 85. B. Bačkov), Maksan, Gegollaj (od 63. Vulin), M.Bačkov, Šarić (od 76. Kurtov), Mitrović, Žutelija (od 85. Vukoja), Zurak (od 49. D. Stojanov). Trener: Jugo Dominis.

Na svom terenu igrači Primorca su ozbiljno ušli u utakmicu i već su svoju dominaciju „nagradili“ zgoditkom u 17. minuti danas najboljeg igrača na utakmici Luke Vodopije. On je postigao tri zgoditka, jednostavno sve mu je išlo od noge. Inače dobro su „primorci“ kombinirali, a kao plod dobrih akcija padali su zgodici. Trudili su se Pakoštane no njihov učinak nije mogao biti veći od jednog zgoditka i to njihova najboljeg igrača Martina Bačkova. Prema svemu viđenom zaslužena pobjeda Primorca i ulazak u finale županijskog kupa.

26. svibanj 2024 21:00