Sport Vodeni sportovi

prava ljepotica

Veliki splitski derbi završio bez pobjednika

Imaju za čim žaliti vaterpolisti OVK POŠK-a nakon gradskog derbija s Mornarom. Vodili su 5:0, 6:2 i 9:7 da bi na koncu osvojili samo bod. Mogli su slatkom pobjedom nad gradskim rivalom proslaviti 80. rođendan kluba, a ovako im ostaje gorak okus u ustima. Puno zadovoljniji može biti Mornar koji je tek u 12. minuti postigao prvi pogodak za smanjenje na 5:1.

Momčad sa Zente furiozno je ušla u susret te je već nakon minutu i 34 sekunde vodila 3:0. Zdeslav Vrdoljak hvatao se za glavu u nevjerici, odmah je morao pozvati prvu minutu odmora. Poslije tri minute već je bilo 4:0, a početkom druge četvrtine i 5:0 golom Vukića iz peterca. Mornar je bio potpuno ošamućen, a pritom je i Mario Podrug na golu POŠK-a odlično otvorio meč.

A onda se Mornar na krilima Gorete, Krekovića i Burića počeo vraćati te mu je samo osam minuta bilo potrebno da poravna na 6:6 početkom treće četvrtine. Golovima Bebića i Kunca POŠK se odlijepio na 9:7, a onda se dogodio možda i ključni trenutak. U zadnjem napadu četvrtine Šparada je sjajno „skinuo“ zicer Begovića s dva metra. Umjesto da tu bude plus tri, početkom zadnjeg dijela igre Mornar je smanjio na minus jedan (Živković).

U narednih nekoliko minuta nije bilo golova, iako ih je moglo biti na obje strane. Šparada je „zaključao“ svoja vrata, Vrdoljak je zbog prigovaranja na suđenje poslan na tribine, a i publika se sve glasnije počela uključivati u susret. Sve je bilo spremno za dramatični rasplet.

Burić je 62 sekunde prije kraja izjednačio na 9:9, a u zadnjem napadu POŠK nije realizirao dvije prilike za puni plijen. Imao je igrača više, ali nije ni uputio udarac, da bi u zadnjoj sekundi Vukić pogodio vratnicu.

- Bila je to prava „ljepotica“, svega smo vidjeli. Možemo biti zadovoljniji ovim bodom jer smo ga nekako iščupali. Ne mogu objasniti onih 0:5. Katastrofa. Ali smo se digli i odigrali dobro do kraja. Mi kad gubimo, gubimo 5-10 razlike, kao „gospoda“, a guste utakmice uglavnom dobivamo. U završnici očito imamo srca, a i sreća prati hrabre – rekao je Vrdoljak čija je momčad prije ovoga već izgubila dva derbija (Jadran, Mladost).

S druge strane, OVK POŠK ugodno je iznenadio u početnoj fazi sezone iako njegov trener Damir Polić ne može biti zadovoljan bodom protiv Mornara.

- U samom finišu promašili smo par čistih zicera s dva metra. Ne znam je li do suđenja ili nečeg drugog, ali oni su vraćeni u utakmicu u kojoj uopće nisu bili. Zaslužili smo pobijediti. Do sada smo mogli osvojiti i više bodova, ali što je tu je. Bit ćemo mi dobri, završit ćemo visoko – uvjeren je Polić.

OVK POŠK – MORNAR BRODOSPAS 9:9 (4:0, 2:4, 3:3, 0:2)

Split, Gradski bazen u Poljudu. Triglav regionalna liga, 5. kolo.

Gledatelja 250.

Suci: Andrej Franulović (Rijeka) i Ante Bura (Šibenik).

OVK POŠK: M. Podrug (10 obrana), Bratim, Bego, Divković, Begović, Vuleta (1), Vukić (1), Elez, Gadža, Bebić (2), Delić (3), Kunac (1), Borovčić Kurir, K. Butić (1).

MORNAR BS: Šparada (12 obrana), L. Podrug, Čagalj, Erak, Goreta (3), Ćalić, Živković (1), Krolo, Buha, Vrdoljak, Burić (3), Dužević, Kreković (2), Akrap.

Igrač više: OVK POŠK 4/11, Mornar BS 4/11.
Peterci: OVK POŠK 1/1, Mornar BS -.