OstaloVelika borba

Novozelanđani po treći put osvojili America's Cup

27. lipnja 2017. - 00:25

Ekipa novozelandskog Emirates Team New Zealanda pobjednik je 35. izdanja jedriličarskog America's Cupa, najstarijeg sportskog natjecanja na svijetu, pobijedivši u finalu u vodama ispred grada Hamiltona na Bermudima branitelja naslova američki Oracle sa 7-1.

Novozelanđani su dominirali u finalu predvođeni 26-godišnjim Peterom Burlingom koji je tako postao najmlađi skiper koji je osvojio America's Cup.

Burling je na prošlogodišnjim Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru osvojio zlatnu medalju u klasi 49-er, a na Bermudima je pokazao kako se odlično snalazi i na iznimno brzom 15-metarskom katamaranu. Novozelanđani su do pobjede na ovogodišnjem America's Cupu stigli koristeći i mornare-bicikliste za koje su skovali naziv "cyclors", oni su pedaliranjem dodatno ubrzavali svoj brod.