Dubrovčani osvojili europski Superkup!

Piše Tonći Vlašić, (H)
14. prosinca 2016. - 20:07
jug_slavlje30-141216

Vaterpolisti dubrovačkoga Juga osvojili su europski Superkup svladavši na svom plivalištu u Gružu talijansku Bresciju s 10-4 (2-0, 2-0, 3-0, 3-4)  pa je dubrovački klub ove sezone osvojio rekordnih čak pet trofeja.

Jugaši su s lakoćom osvojili Superkup, natjecanje u kojem se sastaju pobjednik Lige prvaka i Eurokupa, a kolika je bila njihova dominacija svjedoči i činjenica da je Brescia prvi gol postigla tek u prvoj minuti zadnje četvrtine i to kada je hrvatski prvak već vodio s 7-0. Kod Juga je Luka Lončar zabio tri gola, Felipe Perrone je dao dva, a Hrvoje Benić, Paulo Obradović, Marko Ivanković, Javier Garcia i Loren Fatović po jedan gol, dok su strijelci za Bresciju bili Muslim, Presciutti, Ubović i Manzi.

Ove sezone su vaterpolisti Juga osvojili sva natjecanja u ...

18. travanj 2024 15:39