Ostaloodličan rezultat

Vincetić šesti na 100 metara delfin

16. rujna 2016. - 12:40
paraolimpijci_odlazak4-310816

Hrvatski plivač Kristijan Vincetić osvojio je šesto mjesto na 100m delfin na paraolimpijskim igrama u Rio de Janeiru.

Vincetić je u kvalifikacijama bio četvrti, međutim u finalu nije uspio ponoviti taj plasman i s rezultatom 1:02.50 bio je šesti.

Ponovo je plivao slabije od svog osobnog rekorda koji iznosi 1:00.74, a da ga je ponovio u finalu bio bi četvrti.

"Ponovo šesto mjesto. Još jednom sam loše plivao. Zbunio sam se na startu, međutim to nije nikakvo opravdanje," kazao je Vincetić.

Bila je to njegova treća disciplina u Riju. Na 400 m slobodno je bio šesti, a na 100 m slobodno je zauzeo 12. mjesto.

"Ovo su mi treće paraolimpijske igre. Ako ću nastaviti tako sporo napredovati morat ću plivati do 2030. da osvojim medalju. Prvo nikako nisam mogao do finala, a kada sam ušao u ...

20. travanj 2024 05:58