Ivo Karlović poražen od Rogera Federera u Rimu

8. svibnja 2008. - 19:48

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP turnira iz "Masters serije" u Rimu. Bolji od njega je u 3. kolu sa 7-6 (4), 6-3 bio prvi igrač svijeta Švicarac Roger Federer.

Bio je ovo šesti međusobni dvoboj Karlovića i Federera i šesta pobjeda Švicarca.

Naš je tenisač prvi došao u priliku oduzeti servis Federeru, ali nije iskoristio niti jednu od dvije "break-lopte" na početku meča, a to su mu ostale i jedine dvije prilike u čitavom dvoboju.

Do kraja prvoga seta Karlović je uspio spasiti šest Federerovih prilika za "break", od čega čak pet pri rezultatu 4-3 za Švicarca, te još jednu kod 6-5 koja je ujedno bila i set-lopta, pa je o pobjedniku odlučivao "tie-break".

U 13. igri Karlović je držao priključak do 5-4 za Federera, a potom je izgubio...

24. travanj 2024 16:14