Tenissad na nadala

Thiem pomeo Đokovića, Srbin osvojio svega devet gemova

7. lipnja 2017. - 16:02

Austrijanac Dominic Thiem, sedmi tenisač svijeta, plasirao se u srijedu u polufinale drugog grand slam turnira sezone Roland Garrosa nakon što je u četvrtfinalu, poslije dva sata i 15 minuta, sa 7-6, 6-3 6-0 svladao branitelja naslova Srbina Novaka Đokovića.

U prvom setu, Đoković je dominantniji, no onda Thiem uspijeva nadoknaditi zaostatak od 2-4 i spasiti dvije set lopte kod rezultata 4-5 15/40 za srpskog tenisača.  Na kraju je, poslije 76 minuta igre, slavio Thiem nakon tie breaka.

Austrijanac je zadržao dobru igru i u drugom setu u kojem Đoković počinje pasivnije igrati što Thiem iskorištava. Treći set, koji traje svega 20 minuta, donosi dominaciju Thiema koji je od vodstva 5-3 u drugom setu, dobio sljedećih sedam gemova zaredom što mu je donijelo pobjedu.