Tenisdoktor ivo

Karlović svladao Džumhura i stigao do četvrtfinala Budimpešte

26. travnja 2017. - 18:24

Hrvatski tenisač 38-godišnji Ivo Karlović, koji je drugi nositelj ATP turnira u Budimpešti, plasirao se u četvrtfinale nakon što je u srijedu u drugom kolu pobijedio bosanskohercegovačkog igrača Damira Džumhura sa 6-1, 3-6, 6-4.

Karlović je protiv 90. tenisača svijeta odlično krenuo, te je u prvom setu prepustio protivniku samo pet poena i sa dva "breaka" dobio ga je sa 6-1.

No, Džumhur je u nastavku meča popravio igru, pa je u drugom setu imao čak 96 posto prvog servisa, a jedinu priliku za "break" upio je realizirati te je meč otišao u treći set.

U odlučujućem setu obojica su čvrsto držala svoje servise sve do desetog gema, kada je Karlović napokon oduzeo servis Džumhuru i time nakon sat i 26 minuta igre dobio meč.  Bio je to njihov drugi međusobni dvoboj, a 38-godišnj...

19. travanj 2024 00:53