Strani nogometnajtrofejniji južnoamerički klub

Independiente na Maracani proslavio naslov pobjednika Copa Sudamericane

14. prosinca 2017. - 12:55

Nogometaši argentinskog Independientea pobjednici su Copa Sudamericana, južnoameričke verzije Europske lige.

Argentinci su u uzvratnom dvoboju finala 'preživjeli' Marcanu odigravši 1-1 protiv Flamenga i tako obranili 2-1 pobjedu iz prve utakmice.

Počelo je loše po goste, nakon što je Lucas Paqueta u 30. minuti doveo Flamengo u vodstvo. Ipak, devet minuta kasnije 18-godišnji Ezequiel Barco je izjednačio iz jedanaesterca. Kolumbijski sudac Wilmar Roldan dosudio je kazneni udarac nakon pregleda video snimke. Video assistant referee (VAR) je pokazao kako je Gustavo Cuellar oborio Maximiliana Mezu u kaznenom prostoru.

U drugom poluvremenu viđeno je nekoliko prilika na obje strane. Flamengo je pokušao postići drugi pogodak kojim bi izborio produžetke, ali se Independiente uspješno ...

25. travanj 2024 05:41