Strani nogometRogu pola sata

Manchester City igrao s pričuvama i otvorio prolaz Šahtaru, Napoli poražen u Nizozemskoj

7. prosinca 2017. - 00:17
2017-12-06T215708Z_880835354_RC1729E22590_RTRMADP_3_SOCCER-CHAMPIONS-SHK-MCI.JPG

U skupini F Manchester City je osigurao plasman u osminu finala kao pobjednik skupine, a za drugo mjesto borili su se Šahtar i Napoli. Ukrajinci su uoči zadnjeg kola imali tri voda više i trebao im je barem bod protiv Cityja koji je u Ukrajinu doputovao u šarenom sastavu jer je Pepe Guardiola čuvao igrače za nedjeljni derbi protiv Manchester Uniteda. Šahtar je to iskoristio pobijedivši 2-1. Bernard (26) i Ismaily (33) su zabili za Šahtar, a Aguero u sudačkoj nadoknadi iz kaznenog udarca za goste.

U drugom susretu Feyenoord je identičnim rezultatom pobijedio Napoli koji seli u Europsku ligu. Gosti su poveli već u 2. minuti golom Piotra Zielinskog, izjednačio je Nicolai Jorgensen u 33. minuti, a pobjedu Nizozemcima donio je St Juste u sudačkoj nadoknadi i to s igračem manje nakon...

17. travanj 2024 01:47